Oegstgeest 1 behaalt met moeite een gelijkspel tegen DSC Delft 3

Afgelopen zaterdag speelde ons eerste achttal tegen middenmoter Delft 3, dat voor het eerst in zijn sterkste opstelling opkwam. We zaten opgepropt in een schoollokaal met vier Delft teams en vier teams van buiten, totaal 68 man/vrouw.

Bij ons ontbraken Johan en Kees, voor hen vielen Ed & Ed in. Omdat ik zelf moest spelen heb ik niet veel van de andere partijen gezien. Daarom een korte impressie:

Aan bord 1 en 2 was er weinig vreugde. Fred stond ergens nog wel goed, maar speelde weer veel te snel en verloor uiteindelijk. Gert-Michiel kwam er niet aan te pas en werd langzaam, maar gestaag van het bord gezet.

Aan bord 3 en 4 daarentegen vielen belangrijke punten: Joop stond vanuit de opening beter, won een pion en later een kwaliteit en gaf zijn tegenstander geen kans. Nebojsa speelde een lange partij, kwam in een middenspel met elk twee stukken een pion voor en leidde dit onberispelijk naar winst.

Aan bord 5 en 6 ook mooie resultaten: Wessel speelde een correcte partij en heeft nergens slechter gestaan, dus de remise was logisch. Klaas is dit seizoen heel goed bezig. In het oerwoud van varianten in het Lettisch Gambiet weet hij feilloos de weg te vinden en kan hij met subtiel stukkenspel zijn tegenstander overmeesteren. Een terechte 1 was ook deze keer het resultaat.

Ed & Ed speelden de langste partijen. Ed 1 verloor in het middenspel van ieder D en 2 T geleidelijk pion na pion en moest na lang zwoegen capituleren. Ed 2 kreeg in een Leeuw de kans om een dame te winnen tegen T + L, maar moest deze dame helaas terug offeren tegen een toren om promotie van de b-pion te voorkomen. Het eindspel van P+4 pionnen tegen 5 pionnen bood nog remisekansen. Toen de tegenstander in het ultieme eindspel met elk 2 pionnen de winnende (!) voortzetting miste, bleven na ruil twee kale koningen over en was een matchpunt gered.

Onze kansen op promotie lijken verkeken. We staan 4e met 6 punten, achter Charlois Europoort 2 met 10, DD2 met 8 en Sliedrecht met 7 matchpunten. Opvallende scorers bij ons zijn Nebojsa met 4 uit 5, Joop met 3½ uit 4 en Klaas met 3½ uit 5, allen zonder verliespartijen.

De gedetailleerde uitslag:

   DSC Delft 3			- Oegstgeest ’80		4 - 4
----------------------------------------------------------------------
1. Hans	Stam		2052	- Fred Slingerland	2216	1 - 0
2. Timo Bottema		2051	- Gert-Michiel de Niet	2044	1 - 0
3. Sander van Gennip	1920	- Joop Piket		2133	0 - 1
4. Rob Smits		1904	- Nebojsa Nikolic	2241	0 - 1
5. Olivier Marincic	1895	- Wessel Volders	1878	½ - ½
6. Martin Glimmerveen	1912	- Klaas Aalbers		1898	0 - 1
7. Mark Breton		1772	- Ed Wagemans		1909	1 - 0
8. Kasper Uithof	1907	- Ed Noordijk		1830	½ - ½

Gemiddelde Rating:	1927	Gemiddelde Rating:	2019 	

Ed Noordijk